SOCIAL RESPONSIBILITY

SOSYAL SORUMLULUK

TAÇ "BİR DE SEN TASARLA" YARIŞMASI

"Bir De Sen Tasarla Yarışması", Zorlu Tekstil Grubu'nun lider markası TAÇ'ın sosyal sorumluluk bilinciyle 14 yıldır gerçekleştirdiği gençlere yönelik bir tasarım yarışmasıdır.

Zorlu Tekstil Grubu'nun yarışmayı düzenleme amacı, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımların ortaya çıkması, tasarımcı adayların özgür düşünce ve sanatsal yaratıcılığının desteklenmesi, ev tekstili sektöründe tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olunması ve sanayi eğitim işbirliğine katkıda bulunulmasıdır. İlk kez düzenlendiği 2003 yılından beri öğrencilerin her sene artan ilgisiyle büyüyen, içeriğini geliştiren "Bir De Sen Tasarla Yarışması", sektörün önemli meslek kuruluşu olan Türkiye Ev Tekstil Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından da desteklenmektedir.

Üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Güzel Sanatlar Eğitimi Resim – İş Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan öğrencilerine açık olan "Bir De Sen Tasarla" yarışmasında dereceye giren öğrenciler maddi ödüllerin yanı sıra Zorlu Tekstil’de staj imkanı, Mehmet Zorlu Vakfı’ndan eğitim bursu ve TETSİAD özel ödülünü kazanma şansı gibi önemli fırsatlara sahip olmaktadır. Yarışmada ilk 3’e seçilen eser sahipleri, maddi ödüllerin yanı sıra, Maison&Objet Paris Fuarı’na Zorlu Tekstil Grubu’nun davetlisi olarak katılmaya hak kazanmaktadır.

Yarışmada ilk eleme turunu geçen eserler ayrıca, Online Özel Ödülü kapsamında bir hafta boyunca www.birdesentasarla.com web sitesinde oylanmakta ve en çok oyu alan proje, Online Özel Ödülü’nü almaya hak kazanarak, para ödülünün sahibi olmaktadır.

Bunun yanı sıra Bir De Sen Tasarla Yarışması”nda dereceye giren tasarımların tümü (10 Tasarım) üretilerek www.tac.com.tr online satış sitesinde satışa sunulmakta ve bu tasarımlara Taç Tüketici Kataloğu’nda yer verilmektedir.

TAÇ'ın gençlere fırsat eşitliği sağlamak ve destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesi olan "Bir De Sen Tasarla" yarışması moda ve ev tekstil sektörüne özgün tasarımlar ve genç yetenekler kazandırmaya devam edecektir.